29.07.2024 9:00 am - 02.08.2024 10:00 am
3 srp
. Oddílový turnaj dvouher žen OLD RICE 2024
03.08.2024 9:30 am - 6:00 pm

Proběhlo Family Open 2018

Je .19.5.2018 a už tady máme opět l tradiční tenisový turnaj, tentokrát již 20. ročník  Family Open 2018.
Podle narůstajícímu počtu zúčastněných jej můžeme označit za stále populárnější turnaj v rozpisu turnajů Tenisového oddílu při TJ Sokol Hukvaldy. Jde o turnaj  čtyřher rodinných příslušníků, či sloučených dvojic volných a  neprofesionálních hráčů.
V 7 hodin ráno, 19.5.2018, když jsme   chystali vše potřebné k turnaji, to stejně jako vloni  spíše vypadalo, že turnaj bude nutné odložit. Jemně totiž pršelo. A jak příznačné a podobné loňskému turnaji, den předtím v pátek jsme se vypékali na sluníčku. Dnes, v den turnaje, v sobotu se mírně ochladilo,  obloha se zatáhla a mrholí. Prohlídka kurtů dopadla dobře. Díky velmi teplému a suchému jaru, které letos trvá byly kurty přeschlé a tvrdé a moc se nedaly upravovat. Provlhčení jim jen pomohlo. Proto jsem oba kurty ještě válcoval a povrch byl pro hru poměrně slušně připraven. Pomalu přestalo i pršet a zatažená obloha se pomalu rozjasnila. Je stále zataženo, chladno, a tak neníé divu, že někteří přihlášení tenisté volají, zda turnaj vůbec bude. A  turnaj bude.

Účastníci turnaje Family Open 2018

Nakonec se sešlo celkem 20 tenistů a vytvořilo 10 párů. Bylo zapotřebí rozlosovat páry do dvou skupin, a jejich první dva páry pak mezi sebou budou hrát o účast na stupínku vítězů a bramborovou medaili.

Pravidla byla stanovena takto:

- hrál se jeden vítězný game
- za stavu 6 : 6 tiebreak
- rozhoduje počet dosažených bodů - vítězství 2, prohra 0
- při shodě bodů rozhoduje vzájemný zápas
- jinak poměr vítězných a prohraných gamů

Počasí nám přálo, déšť už se neobjevil a zatažená obloha nám poskytovala příjemný chládek. .
Naštěstí se do deště celý den nedalo a tak jsme mohli v klidu a chráněni proti výhni sluníčka pěkně pod mrakem předvádět své vrcholné výkony. Bylo to dobře, protože na kurtech probíhaly tvrdé boje o každý míč.

5. Marta a Markétka Kučové – nejmladší účastníci turnaje

Celý den probíhaly tvrdé boje, z nichž nakonec vítězně v jednotlivých skupinách vyšly tyto 4 finálové dvojice:

Skupina A:

2. Jiřík a Jiří Tobiášovi

Skupina B:

1. Jana Blahutová a Slávek Uhlíř
2. Hanka Palíková a Tomáš Jurek
Utkal se vždy 1. ze skupiny s 2. ze skupiny druhé. V prvním duelu zvítězili M+M Hložánkovi nad Hankou a Tomášem 6:3, ve druhém duelu pak J+J nad Janou a Slávkem 6:1.
A tak se v utkání o 3. a 4. místo utkaly obě dvojice ze skupiny B a o první místo obě dvojice ze skupiny A.
Místo nakonec získali Jana a Slávek po vítězství nad Hankou a Tomášem v poměru 6:1. Jednoznačný boj o prvenství se také očekával ve finálovém zápase, zvlášť v okamžiku, kdy M+M vedli nad J+J již v poměru 5:3. Pak se něco zlomilo (J+J změnili taktiku – vyměnili si místa a hle, nakonec zvítězili v poměru 7:5 a tím jako nováčci také vyhráli celý turnaj.